Kryeministri dhe ministrat nesër për herë të parë do të përgjigjen në pyetjet e deput..
Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Tetë aksidente gjatë 24 orëve të fundit në Shkup, katër persona të lënduar
aks_32.jpg

Shkup, 10 nëntor-  Katër persona janë lënduar më lehtë në një prej gjithsej tetë aksidenteve të regjistruara gjatë ditës së kaluar në rajonin e SPB Shkup, ndërsa në shtatë është shkaktuar dëm material.

Siç informon MPB-ja, gjatë ditës së djeshme policia e trafikut ka zbuluar dhe sanksionuar një numër të madh të kundërvajtjeve. Pesëdhjetë e nëntë shoferë kanë lëvizur me shpejtë më të madhe nga e lejuara, një person është përjashtuar nga komunikacioni për shkak të drejtimit të automjetit nën ndikimin e alkoolit dhe nëntë persona para se të marrin të drejtën e drejtimit të automjetit motorik. Janë sanksionuar edhe 13 persona të cilët e kanë drejtuar automjetin me automjet të parregulluar teknikisht, dy persona kanë kaluar në udhëkryq në dritën e kuqe të semaforit dhe nga një shofer për rreshtim dhe parakalim të padrejtë. Janë hasur 78 automjete të parkuara në mënyrë të papërshtatshme.

Me ndihmën e automjetit special karrotreci, janë larguar 58 automjete.

Në kuadër të aksionit edukativ për komunikacion "T'i mbrojmë fëmijët në komunikacion", Sektori për parandalim sot do të realizojë punëtori edukative me nxënësin nga klasa e dytë dhe të katërt në SHF "Bratstvo i Edinstvo" në f. Kolare e Mesme.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 10.11.2017, 09:26  | L.E. | 580 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Vrasje mes familjes së dhëndrit dhe nuses për emrin e fëmijës
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.