Gratë-Të pasionuara pas purove (VIDEO)
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
Kontrolle të rrepta për policinë e burgjeve, në procedur ndryshime ligjore
Shkullaku: Ja provat që Rama e dinte mbi implikimin e Tahirit në trafikun e drogës
tahiri-rama3.jpg

Tiranë, 10 nëntor - Gazetari Armand Shkullaku ka deklaruar se kryeministri Edi Rama e dinte shumë mire se ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ishte implikuar mbi trafikun e drogës, dhe sipas tij mbi këtë fakt ka prova.

Gjatë emisionit Opinion, Shkulaku ka rënditur të gjitha provat që sipas tij vërtetojnë se Rama e dinte mbi përfshirjen e Tahirit në trafikun e drogës.

Provat sipas Shkulakut

“Është deklarata e Tahirit që ka shitur makinën dhe deklaratën e zyrtarit të policisë që akuzoi ministrin për bashkëpunim me trafikantët.

Kryeministri dëgjon deklaratën e zyrtarit dhe dalë publikisht e ka thënë që denoncuesi është bashkëpunëtor me trafikantët.
Ke ambasadorin amerikan që në 2015 doli dhe tha: Mos kandidoni kryetarë bashkish që kanë raporte kriminale. I rikandidoi. Pse e kishte nevojë të domosdoshme?

Kishte ca të tjerë. Ky Arben Frroku doli nga burgu dhe mori pjesë në fushatën e PS në Pukë.

Kapet deputeti i mazhorancës Mark Frroku me një të kërkuar nga policia dhe policia e lejon.

Kë denoncime që banditë kanë hyrë në zyrën e kryeregjistruesit dhe e kanë kërcënuar, e madje e kanë rrahur.

Rama e ka ditur. Duke qenë se këto fakte kanë qenë dhe ky jo vetëm s’ka dashur t’i dëgjojë por i ka kundërshtuar, këto janë fakte”,- u shpreh Shkullaku.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 10.11.2017, 09:29  | Xh.I. | 503 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
« Lajmi i fundit » Të shtëna me armë në Çair, vritet një person e plagoset një tjetër
Mblidhet kryesia qendrore e Aleancës për Shqiptarët
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.