Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
« INSIDE » “Ku është shtabi i xhihadistëve në Maqedoni?”
Zaev: Qytetarët do të marrin përgjigje për “Sopotin”, “Monstrën”, “Lagjen e Trimave, ..
« Analistët » "Tvrdokornat" të revoltuar ndaj VMRO-së sepse kjo parti nuk formoi Qeverinë
Intel i jep fund prodhimit të procesorëve Broadwell-E
inte_1.jpg
Loading...

Intel ka marrë vendim të pensionojë linjën e procesorëve Broadwell-E.

Familja Broadwell-E përbëhet nga katër modele: Intel Core i7-6800K, 6850K, 6900K dhe 6950X.

Intel edhe më tej do të pranojë porosi deri më 25 maj 2018, derisa dërgesa e fundit e planifikuar është për datën 9 nëntor të vitit të ardhshëm. Kjo nënkupton se edhe më tej ka kohë për ata që planifikojnë të blejnë njërin nga procesorët në fjalë.

Procesorët Broadwell-E debutuan vitin e kaluar. Pas një viti, ata janë zëvendësuar me modelin Skylake-X, ndërsa Intel tash sigurisht dëshiron që të heqë dorë nga rezervat e pa shitura të modeleve Broadwell-E.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.11.2017, 10:29  | L.E. | 381 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
Bexheti: Peshorja e Taravarit është më e saktë në zgjedhje
« Video » Pas 6 vitesh, Ramkovski gjenë A1 në një katrahurë të vërtetë
« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks në Ballkan që ka njohur Kosovën
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.