BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
Punëtori për distribuim të filmit të regjisores italiane Klaudia Tosi
133960132.jpg
Loading...

Shkup, 11 nëntor - Në Festivalin për film evropian "Sinedejs" sot në Qendrën Kulturore Rinore nga ora 13 do të mbahet punëtoria e parë nga katër në programin shoqërues të festivalit të sivjetmë.

Temë e punëtorisë është "Unë xhirova film. Asnjëherë nuk do ta shikoni, përveç se nëse..." dhe i dedikohet distribuimit të filmit. Do ta udhëheqë regjisorja dhe producentja italiane Klaudia Tosi.

Punëtoria e ardhshme e "Sinedejs" është më 14 nëntor në QKR - masterklas e regjisorit dhe skenaristit serb Mirosllav Momçilloviq - për ndryshim të planeve në një kuadër si lloj montimi.

Më 15 nëntor në Fakultetin për arte dramatike punëtori për narracion: "Si mund të ndërtojmë narrativë të fuqishëm për filma?" do të mbajë Savash Arsllan, profesor i Fakultetit për arte filmike në Universitetin Bahçeshehir në Stamboll.

Organizatorët e "Sinedejs" e cekën ligjëratën njëditëshe për skrining-teknika të xhirimit të audicioneve dhe filma i cili më 18 nëntor nga ora 10 në QKR do ta mbajë kasting-drejtoreshë e  njohur nga SHBA-ja Nensi Bishop. Ajo punon në Londër dhe Pragë dhe ka zgjedhur talente për role dytësore për qindra projekte, si "Misioni i pamundur 4", "Identiteti i Bornovit" dhe "Akullthyes".

Ditën paraprake, 17 nëntor, Nensi Bishop dhe gazetarja Anila Gajeviq nga Sarajevës nga ora 19 në QKR do të mbajnë seminar marketingu për aktorë.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.11.2017, 11:59  | T.E. | 497 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.