Kryeministri dhe ministrat nesër për herë të parë do të përgjigjen në pyetjet e deput..
Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Kërcënohet 18 vjeçarja nga Gostivari me publikim të fotove nëse nuk jep 400 euro
fb_34.jpg

Gostivar, 11 nëntor - 18 vjeçarja nga fshati Dobri Doll i Gostivarit dje në stacionin policor në Gostivar ka bërë denoncim ndaj një të riu nga Tetova të cilin e akuzon për shantazh, transmeton Zhurnal.mk

Nga SPB në Tetovë informojnë se vajza gjatë një periudhe gjendet nën kërcënimin e 20 vjeçarit nga Tetova i cili përmes sms porosive dhe telefonatave nga ajo ka kërkuar 400 euro, ose në të kundërtën do i publikojë fotografitë e saj. Faktikisht fotot me të cilat ajo është kërcënuar ishin marë nga rrjeti social facebook.

Sipas vajzës, tetovari kishte insistuar që të shihen duke bërë kështu dhe presion, e pas lajmërimit në polici dhe zbulimit të identitetit, tetovari është ftuar në bisedë informative në polici.

Këtë vit, në SPB në Tetovë janë regjistruar dhjetra raste të keqpërdorimit të të dhënave personale, fotografive dhe videove të marra nga rrjetet sociale. Për këtë arsye, policia apelon që të bëhet kujdes i madh në shkëmbimin e të dhënave personale, dokumenteve dhe fotografive.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.11.2017, 12:29  | T.E. | 2,017 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Gjendet një trup i pajetë në Gërçec
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.