BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
Mbi 275 mijë qytetarë të Maqedonisë e kanë vizituar Greqinë nga fillimi i vitit
qytetar.jpg

Shkup, 1 nëntor- Mbi 275 mijë qytetarë të Maqedonisë e kanë vizituar Greqinë nga e fillimi i këtij vitit deri në fund të shtatorit.

Sipas të dhënave të shërbimeve statistikore greke, numri i qytetarëve të Maqedonisë të cilët këtë vit e kanë vizituar Greqinë është për shtatë për qind më i madh nga viti i kaluar, transmeton MIA.

Qytetarët e Maqedonisë më shpesh kanë udhëtuar në Greqi për shkak turizmit, biznesit dhe shopingut.

Nga vendet e rajonit, më shumë vizita ka pasur nga Bullgaria prej nga në Greqi kanë ardhur 585 mijë qytetarë, që është rritje për 27.5 për qind.

Deri në fund të shtatorit, Greqinë e kanë vizituar edhe 142 qytetarë të Turqisë për 19.5 për qind më shumë se vitin e kaluar.

Ulje prej 10,2 për qind është regjistruar te qytetarët e Shqipërisë. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 01.11.2017, 11:06  | L.E. | 558 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.