Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
« INSIDE » “Ku është shtabi i xhihadistëve në Maqedoni?”
Zaev: Qytetarët do të marrin përgjigje për “Sopotin”, “Monstrën”, “Lagjen e Trimave, ..
« Analistët » "Tvrdokornat" të revoltuar ndaj VMRO-së sepse kjo parti nuk formoi Qeverinë
Haziri: Zero taksa për biznesmenët e rinj
fefeafafa.jpg

Prishtinë, 11 nëntor - Biznesmenët e rinj në Gjilan nuk kanë nevojë të paguajnë fare taksa në mënyrë që ta zhvillojnë biznesin e tyre sa më shpejtë e sa më mirë.

 

Kështu ka thënë kryetari aktual dhe kandidati për edhe një mandat në Gjilan, Lutfi Haziri, nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

 

“Ne besojmë që nuk ka komunë të pasur duke varfëruar qytetarët”, ka deklaruar Haziri.

 

“Jemi komuna e dytë financiare pas Prishtinës. Dëshirojmë ta kapitalizojmë këtë në qendër ekonomike, pasi kjo fuqi duhet të jetë e gjallë për të gjithë njerëzit”.

 

“Ne i kemi larguar tendencat, korrupsionin dhe shantazhet, prandaj kemi fituar besim tek investitorët”.

 

“Kështu Gjilani për vitin e ardhshëm do të procedojë me rreth 26 milionë euro për t’i realizuar në investime”.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.11.2017, 08:53  | Z.H. | 261 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
Bexheti: Peshorja e Taravarit është më e saktë në zgjedhje
« Video » Pas 6 vitesh, Ramkovski gjenë A1 në një katrahurë të vërtetë
« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks në Ballkan që ka njohur Kosovën
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.