Kryeministri dhe ministrat nesër për herë të parë do të përgjigjen në pyetjet e deput..
Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Eda Kaliqi dhe Dua Mahmudi vlerësohen me tre çmime në festivalin e vallëzimit `Skopje Open 2017`
23547236_10156625101034918_1932181621_o.jpg
Loading...

Eda Kaliqi dhe Dua Mahmudi rrëmbejnë nga tre çmime të rëndësishme në Festivalin Ndërkombëtarë për vallëzim “Skopje Open 2017” të zhvilluar në Shkup me datë 11 dhe 12 nëntor.

Në edicionin e 21 të këtij festivali ndërkombëtarë, me vlera të larta europiane, në mesin e shumë konkurenteve të cilat morën pjesë nga vende të ndryshme, shtatë vjeçaret Eda dhe Dua u vlerësuan nga juria profesioniste e përbëre nga anëtarë, emra eminent të profesionit të vallëzimit nga vende si Italia, Zvicra, Bullgaria, Kroacia, Serbia dhe Maqedonia.

Një garë e fuqishme dhe e ashpër si kjo, nuk i ndaloi aspak vajzat e vogla të luftojnë që të ngjiten në një skenë të rëndësishme por në fund dhe të kurorëzohen me cmime të larta e sukses i cili do të jetë një arsye shtesë dhe vullnet për të hapëruar dhe hapur rrugën drejt suksesve tjera.

“Performanca e saj ishte e shkëlqyer dhe jam shumë krenare me të”, eshte fjalia të cilen na e tha edukatorja e saj Maja Karevski nga Studio e Baletit Balerina, theksojnë prindërit e Edës të cilët shtojnë se fjalët dhe vlerësimi i saj ishin cmimi më i madh me të cilin mund të ishin dekoruar ata ndonjëherë.

“Jam shumë, shumë e lumtur për çmimet që mora dhe do të vazhdoj ta dua edhe më shumë baletin tani”, tha Eda Kaliqi pasi mori çmimet.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.11.2017, 19:03  | T.E. | 1,009 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Vrasje mes familjes së dhëndrit dhe nuses për emrin e fëmijës
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.