BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
Libani kërkon përgjigje nga Arabia Saudite
98711569_7c30fb64-1b61-4151-93f6-38b08fe3dd03.jpg

Presidenti i Libanit, Michel Aounka, ka kërkuar nga Arabia Saudite që të qartësojnë situatën me kryeministrin libanez Saad Hariri, i cili ka lajmëruar dorëheqjen e tij në Riad.

 

Aoun nuk e ka pranuar dorëheqjen e Hariri përderisa ka shtuar që fjalët që i janë atribuuar atij duhet të trajtohen me kujdes.

 

Irani dhe aleati i tij nga Libani, grupi Hezbollah kanë akuzuar Arabinë Saudite se janë duke e mbajtur Haririn peng.

 

SHBA-të kanë paralajmëruar shtetet tjera që të mos e përdorin Libanin për konflikte të mundshme.

 

Së fundmi janë rritur shqetësimet që Libani është duke u bërë pjesë e tensioneve në mes të fuqisë më të madhe të myslimaneve Shia në regjion, Iranit, dhe Arabisë Saudite që kryesisht përbëhet nga myslimanët Sunni. /klankosova.tv/

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.11.2017, 08:48  | Z.H. | 941 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.