BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
90 minuta për t’i “shpëtuar” 60 vjet!
cbc326cdbfa6b85db5cf9e50a4db8f93.jpg
Loading...

Kombëtarja e Italisë u befasua nga Suedia duke u mposhtur me rezultat minimal 1 me 0 në playoff të Kupës së Botës, “Rusia 2018”.

 

Kjo ishte një fitore historike për Suedinë, e cila është afër ta siguroj biletën për në Rusi, shkruan IndeksOnline.

 

Por, Italia ka nëntëdhjetë minuta në dispozicion për t’i “shpëtuar” gjashtëdhjetë vjet, ndeshja e kthimit që luhet në “San Siro”.

 

Që nga viti 1930, Italia ka munguar vetëm dy herë në një Kupë të Botës, në 1930 në Uruguai dhe në 1958 në Suedi.

 

Që nga kjo kohë, “Azzurrët” kanë fituar dy tituj të Kupës së Botës (1982 dhe 2006). Ndeshja e kthimit mes Italisë dhe Suedisë zhvillohet ditën e hënë nga ora 20 e 45./IndeksOnline

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.11.2017, 09:11  | Z.H. | 749 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.