Kryeministri dhe ministrat nesër për herë të parë do të përgjigjen në pyetjet e deput..
Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Warrios dhe Cavaliers me fitore të radhës në NBA (Video)
getty-images-873052340-780x439.jpg
Loading...

Në orët e para të ditës së sotme janë luajtur 11 ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit. 

 

 

Kampioni dhe nënkampioni i NBA-s kanë shënuar fitore të rëndësishme duke mposhtur rivalët e tyre aspak të lehtë në letër.

Golden State Warriors ka triumfuar para shikuesve të vetë në palestrën Oracle Arena kundër Philadelphia 76ers me rezultat të thellë 135-114.

 

Në anën tjetër, Cleveland Cavaliers arritën të dalin triumfues nga palestra American Airlines Center, ku mposhtën skuadrën e Dallas Maverricks me rezultat 111-104.

 

Te Warriors më të mirët ishin Kevin Durant me 29 pikë, Klay Thompson 23 dhe Stephen Curry shtoi 22 sosh kurse te 76ers më i dalluari ishte J.J. Redick me 17 pikë.

Te Ccavaliers dy basketbollistë shkëlqyen me lojën e tyre duke arritur të mbyllin takimin me “Double-double”.

 

Kevin Love la nën hije LeBron Jamesin duke shënuar 29 pikë 15 kërcime, përkatësisht “mbreti” kishte 19 pikë dhe 11 kërcime. Te Dallasi, Harrison Barnes bëri “double-double” me 23 pikë dhe 12 kërcime.

 

Pas kësaj, Golden State ka bilanc prej dhjetë fitoreve dhe tre humbjeve ndërsa Philadelphia ka bilanc të barabartë të fitoreve dhe humbjeve, gjegjësisht nga gjashtë sosh.

 

Cleveland deri më tani ka gjashtë fitore dhe një humbje më tepër ndërsa Dallas ka shënuar dy fitore dhe 11 humbje. /Telegrafi/

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.11.2017, 09:12  | Z.H. | 240 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Vrasje mes familjes së dhëndrit dhe nuses për emrin e fëmijës
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.