Kryeministri dhe ministrat nesër për herë të parë do të përgjigjen në pyetjet e deput..
Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Putin dhe Erdogan do të takohen në Sochi të Rusisë
71EF1C60-6E52-40B1-A6AA-22725D47D783_w1023_r1_s-650x358.jpg

Moskë, 13 nëntor - Presidenti rus, Vladimir Putin, do të takohet me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan, në Sochi të Rusisë më 13 nëntor.

Kremlini ka njoftuar se Putini dhe Erdogan do të diskutojnë çështje rajonale dhe ndërkombëtare, përfshirë edhe “ luftën e përbashkët kundër terrorizmit” dhe përpjekjeve për t’i dhënë fund luftës gjashtëvjeçare në Siri.

Ata pritet që të diskutojnë edhe rritjen e tregtisë bilaterale dhe bashkëpunimin në fushën e energjisë.

Rusia ka mbështetur ushtarakisht presidentin sirian, Bashar al-Assad në lufën e tyre, ndërsa Turqia mbështetë rebelët të cilët janë kundër Assad-it.

Raportet në mes të Rusisë dhe Turqisë ishin tensionuar pasi një avion ushtarak turk, kishte sulmuar një avion rus, në kufirin sirian, në nëntor të vitit 2015.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 13:34  | Xh.I. | 350 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Gjendet një trup i pajetë në Gërçec
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.