Deklarata e eurokomisarit Han për gjuhën shqipe jo diplomatike, barazia gjuhësore një..
Sela: Ministri i Shëndetësisë duhet ti takojë Aleancës
VMRO 50, LSDM 5 dhe Besa me 2 amandamente për ligjin e gjuhëve
Për 10-vjetorin e ITSHKSH-së promovohet pulla me portretin e Faik Konicës
Aksident i tmerrshëm: Vdes këngëtarja shqiptare (Foto)
akKK_4.jpg
Loading...

Vajza që ndërroi jetë në aksidentin e ndodhur në hyrje të Kalimashit pasditen e së dielës ishte një këngëtare e muzikës popullore të Mirditës, Stela Gjoka.

Ngjarja ndodhi në rrugën e Kombit, në afërsi të tunelit të Kalimashit.

Një mjet tip “Volkswagen” që drejtohej nga vetë këngëtarja doli nga rruga dhe u përplas me barrierat.

Një nga pjesë e trafikndarëses depërtoi mespërmes makinës.

29 -vjeçarja nga Mirdita ndërroi jetë dy orë pas aksidentit, kurse 32 vjeçari nga Ferizaj i Kosovës ndodhet në spital.

Ende nuk dihet shkaku i këtij aksidenti dhe pse dyshohet që paraprakisht makina ishte me shpejtësi dhe lagështira në rrugë.

Vajza 29-vjeçarje mirditore ishte një këngëtare e muzikës popullore.

Është gazetari dhe publicisti Gjergj Marku, ai i cili ka rrëfyer se sa shumë e donte Stela Mirditën dhe grupin artistik.

“Ne moshe fare te re, pas një aksidenti tragjik ne dalje te tunelit te Thirres ne autostrade, ndërroi jete këngëtarja Stela Gjoka. Mbaj mend qe me kërkoi te vinte qe nga Kosova për ne “Mirdita Turistike 2017″ me Prena Becin, sepse e donte shume Mirditën dhe grupin artistik, sidomos kur ai performonte ne Dasmën Turistike, ndaj atë dite korriku ajo ishte pjese e kanges se granise ashtu e urte, e qeshur dhe tejet korrekte”– shkruan Marku.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 14:25  | L.E. | 9,464 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi në Tetovë: 25-vjeçari i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga çatia e shtëpisë (Foto)
Harrojini dhimbjet e shpinës dhe nyjeve me këtë recetë
Mihrije Braha votoi, po a e dini me çfarë veshje shkoi atje? (Foto)
Gruevski: Do të kthehen të gjitha përmendoret të cilat do të rrënohen ose dislokohen
Bleona e shtrirë në shtrat, por ja kush është pranë saj (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.