Deklarata e eurokomisarit Han për gjuhën shqipe jo diplomatike, barazia gjuhësore një..
Sela: Ministri i Shëndetësisë duhet ti takojë Aleancës
VMRO 50, LSDM 5 dhe Besa me 2 amandamente për ligjin e gjuhëve
Për 10-vjetorin e ITSHKSH-së promovohet pulla me portretin e Faik Konicës
Këto dy këngëtarë nga Serbia kopjojnë këngën e Adelina Tahirit (Video)
adelina_29.jpg
Loading...

Edhe pse jemi mësuar të shohim këngëtarët shqiptarë të “vjedhin” këngë nga artistë të huaj, tani ka ndodhur e kundërta.

Kënga shumë e suksesshme “Ti s’je normal” nga këngëtarja shkupjane Adelina Tahiri është kopjuar nga dyshja e famshme Dogani Fantastiko dhe Giogani Fantastic.

“Instagram i hleba” titullohet kënga e cila është publikuar së fundmi nga dyshja serbe e që ka vijën e njëjtë melodike me atë të këngë së Adelinës e cila është publikuar tre muaj më parë dhe deri tani ka arritur rreth 1 milionë klikime.

Ndryshe, Dogani Fantastiko dhe Giogani Fantastic nga Beogradi ishin një dyshe shumë e famshme dikur, ndërsa tani nuk janë shumë aktiv.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 14:05  | L.E. | 462 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi në Tetovë: 25-vjeçari i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga çatia e shtëpisë (Foto)
Harrojini dhimbjet e shpinës dhe nyjeve me këtë recetë
Mihrije Braha votoi, po a e dini me çfarë veshje shkoi atje? (Foto)
Gruevski: Do të kthehen të gjitha përmendoret të cilat do të rrënohen ose dislokohen
Bleona e shtrirë në shtrat, por ja kush është pranë saj (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.