Gratë-Të pasionuara pas purove (VIDEO)
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
Kontrolle të rrepta për policinë e burgjeve, në procedur ndryshime ligjore
Spalletti: Interi i këtij sezoni është ndryshe, Skriniar kampion
GettyImages-845264894-e1510581011556-780x439.jpg
Loading...

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti, beson se zikaltrit e këtij sezoni janë më ndryshe nga sezonet e kaluara.

Italiani e mori drejtimin e klubit zikaltër gjatë verës dhe në 12 ndeshje Serie A nuk ka asnjë humbje, por tri barazime.

“Kemi marrë 30 pikë që në kampanjën e parë të sezonit. Është shumë dhe aspak e lehtë, në fillim duhet të merresha me gjithçka nga pak dhe nuk mund të merrja ndonjë vendim”.

“Tani mund të zgjedh kë të mbaj dhe kë të largoj. Kur shikoj lojtarët në sy, e shikoj se ata janë të gatshëm të ndërtojnë diçka të madhe”.

“Është një Inter ndryshe nga ai më parë. Roma po ashtu është rikthyer pas një fillimi jo të mirë, ashtu edhe Lazio. Milani ka mbetur prapa dhe kjo nuk është e papritur”.

“Vecino dhe Valero? Ata janë dy top lojtarë, e dija që do bënin mirë. Ndoshta disa lojtarë nuk kanë pritur që Borja Valero të luajë kaq mirë, që vrapon aq shumë dhe me intensitet të madh”.

“Skriniar është kampion, ka një karakter të vërtetë, edhe pse është i qet. Edhe në momente të vështira, ai bën gjithmonë zgjedhjen e duhur”.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 15:13  | Xh.I. | 335 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
« Lajmi i fundit » Të shtëna me armë në Çair, vritet një person e plagoset një tjetër
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
Mblidhet kryesia qendrore e Aleancës për Shqiptarët
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.