Gratë-Të pasionuara pas purove (VIDEO)
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
Kontrolle të rrepta për policinë e burgjeve, në procedur ndryshime ligjore
Strakosha kalon lëndimin, i gatshëm për derbi
ThomasStrakoshaSSLaziovACMilanSeriepk_HiHI4f81x-780x439.jpg
Loading...

Thomas Strakosha do të jetë gati për derbin e parë sezonal të Lazios.

Të shtunën në orën 18:00 bardhekaltërit sfidojnë Romën në një duel shumë të rëndësishëm, ndoshta në derbin e kampionatit më të fortë që prej një dekade.

Të pozicionuara në në vendin e katërt dhe të pestë të klasifikimit, të dyja skuadrat kuotohen pretendente për titullin këtë sezon dhe në këtë aspekt, sfida e stadiumit “Olimpico” është jetike për të dyja skuadrat.

Pas ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Italisë vitin e shkuar ku ishte titullar dhe ndihmoi Lazion të arrinte finalen, Strakosha rikthehet në një duel shumë të rëndësishëm mes dy skuadrave të kryeqytetit italian.

Mediat pranë klubit bardhekaltër bëjnë me dije se numri 1 është gati për të zbritur në fushë pasi dëmtimi i lehtë që e detyroi të largohej nga grumbullimi i kombëtares shqiptare tashmë ka kauar dhe ai do të vendoset në katërkëndëshin e Lazios për të mbrojtur portën në testin e radhës.

22-vjeçari shqiptar u largua nga grumbullimi i kombëtares në Antalya vetëm pak ditë më parë për shkak të një problemi muskular dhe ku lajm alarmoi Lazion por pas analizave të detajuara, mjekët i ndezën numrit 1 dritën jeshile.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 15:14  | Xh.I. | 330 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
« Lajmi i fundit » Të shtëna me armë në Çair, vritet një person e plagoset një tjetër
Mblidhet kryesia qendrore e Aleancës për Shqiptarët
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.