Gratë-Të pasionuara pas purove (VIDEO)
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
Kontrolle të rrepta për policinë e burgjeve, në procedur ndryshime ligjore
Erdogani propozon që Rusia dhe SHBA-ja t`i tërheqin forcat e tyre nga Siria
133963096.jpg

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan sot i propozoi Rusisë dhe SHBA-së që t'i tërheqin forcat e tyre nga Siria, pasi kolegët e tij nga Rusia dhe SHBA-ja, Vlladimir Putin dhe Donald Tramp, konstatuan se për konfliktin në këtë vend të Lindjes së Afërt nuk ka zgjidhje ushtarake.

"E kam të vështirë për t'i kuptuar ato konstatime. Përderisa zgjidhja ushtarake nuk është dalje nga situata, atëherë ata, të cilët e flasin këtë, duhet t'i tërheqin forcat e tyre nga Siria", theksoi Erdogan para se të niset për në Soçi në takim me Putinin.

Presidenti turk theksoi se në takim me Putinin planifikon ta ngritë edhe këtë çështje.

"Planifikoj në Soçi me Putinin të flas edhe për mundësitë për gjetjen e zgjidhjes politike për krizën në Siri, për hapat e ardhshme të Turqisë dhe Rusisë në rajonin e Afrinit, si dhe për detajet nga marrëveshja për blerjen e sistemeve raketore ruse C-400", potencoi Erdogan.

Nga fillimi i muajit, presidenti i Turqisë kumtoi se përveç në provincën siriane Idbil, Ankaraja do të bashkëpunojë me Moskën edhe në rajonin e Afrinit.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 16:27  | Z.H. | 680 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
« Lajmi i fundit » Të shtëna me armë në Çair, vritet një person e plagoset një tjetër
Mblidhet kryesia qendrore e Aleancës për Shqiptarët
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.