Kryeministri dhe ministrat nesër për herë të parë do të përgjigjen në pyetjet e deput..
Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Dhjetë klubet më të trofeshme në botë
ra_1510578232-890123.jpg
Loading...

Real Madridi është klubi me më së shumti tituj ndërkombëtarë.

Forma e mirë në vitet e fundit ku fitoi tri Liga të Kampionëve, tri Superkupa të Evropës dhe dy Kupa të Botës për Klube, ka bërë që Real Madridi të marrë primatin e të parit sa i përket triumfit në garat ndërkombëtare.

 

Kështu, Los Blancos deri më tani kanë fituar 24 tituj, katër më shumë se klubi nga Egjipti, El Al-Ahly Sporting Club, i themeluar më 1907.

 

Pozitën e dytë e ndanë Milani së bashku me Boca Juniors me nga 18 tituj, ndërsa Barcelona zë vendin e pestë me 17 tituj.

 

Ja 10 klubet më të trofeshme në garat ndërkombëtare:

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 16:41  | Z.H. | 623 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Vrasje mes familjes së dhëndrit dhe nuses për emrin e fëmijës
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.