Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
« INSIDE » “Ku është shtabi i xhihadistëve në Maqedoni?”
Zaev: Qytetarët do të marrin përgjigje për “Sopotin”, “Monstrën”, “Lagjen e Trimave, ..
« Analistët » "Tvrdokornat" të revoltuar ndaj VMRO-së sepse kjo parti nuk formoi Qeverinë
ATP Tour Finals, Federer e Zverev e nisin me fitore
fede_1510587012-3308788.jpg
Loading...

Tenisti zviceran, Roger Federer e nisi me fitore rrugën e tij drejt titullit të 7’ të ATP Tour Finals

Në Londër ku mbahet turneu i fundit u vitit, zvicerani mposhti amerikanin Jack Sock që merr pjesë për herë të parë në këtë eveniment.

 

Në setin e parë Federer fitoi që në fillim një game me shërbimet e Sock për ta fituar në fund atë me rezultatin 6-4. Në setin e dytë Sock bëri më shumë rezistencë duke mundur të çojë këtë fraksion të lojës në “tiebreak”, ku Federer u shfaq më mirë duke e fituar këtë set të dytë 7-6 dhe krejt ndeshjen 2-0.

 

Fitore shënoi dhe Alexander Zvererv që mposhti Marin Cilic me rezultatin 2-1. 20-vjeçari gjerman që është tenisti më i ri i kualifikuar për ATP Tour Finals në këto 9 vitet e fundit e nisi mirë ndeshjen duke fituar setin e parë 6-4.

 

Cilic reagoi në setin e dytë të cilin e fitoi 6-3. në setin final ishte kroati që e nisi më mirë teksa fitoi një game me shërbimet e Zverev për të marrë kryesimin në 3-1, por numri 3 i botës arriti të kthejë ndeshjen në favorin e tij duke e fituar setin e tretë 6-4 dhe krejt takimin.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 16:42  | Z.H. | 333 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
Bexheti: Peshorja e Taravarit është më e saktë në zgjedhje
« Video » Pas 6 vitesh, Ramkovski gjenë A1 në një katrahurë të vërtetë
« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks në Ballkan që ka njohur Kosovën
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.