BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
Prolongohet procedura e falimentimit për "Feni Industri"
feni.jpg

Shkup, 13 nëntor- Në kërkesë të drejtorit të ri të "Feni Industri" Rajço Kacarov është shtyrë procedura për falimentimin e kombinatit metalurgjik nga Kavadari.

Kacarov kërkoi mospërfshirje të Gjykatës themelore në Veles dhe kërkoi gjykata e Shkupit të jetë kompetente për procedurën e falimentimit të "Feni Industri" me sqarimin se në Shkup janë selitë e tre bankave të cilat e kanë ngritur procedurën.

Ndërprerjen e procedurës e konfirmuan edhe nga Gjykata e Velesit prej ku saktësojnë se pritet denoncimi i Gjykatës supreme.

"Feni Industri" ka borxh prej rreth 60 milionë euro pre të cilave 40 milionë i detyrohet Komercialna Banka SHA Shkup, Stopanska Banka SHA Shkup dhe Silk roud banka SHA Shkup. Tre bankat si kreditorët kryesorë kanë ngritur procedurë falimentimi për kompaninë. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 16:46  | L.E. | 419 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.