Deklarata e eurokomisarit Han për gjuhën shqipe jo diplomatike, barazia gjuhësore një..
Sela: Ministri i Shëndetësisë duhet ti takojë Aleancës
VMRO 50, LSDM 5 dhe Besa me 2 amandamente për ligjin e gjuhëve
Për 10-vjetorin e ITSHKSH-së promovohet pulla me portretin e Faik Konicës
Kusari Lila: Liria nuk blehet e as nuk kushtëzohet
23593404_571371329872097_6664843279719969691_o.jpg

Kandidatja për kryetare të Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari Lila, pasditen e sotme ka takuar disa nga djemtë e luftës së fundit në Gjakovë, veteran të UÇK-së.

Me këtë rast, kryetarja Kusari Lila ka thënë se Liria nuk blehet, nuk kushtëzohet, nuk ka çmim që e paguan dhe nuk ka mekanizëm që e kushtëzon.

“Pazaret e javëve të fundit me statusin e veteranit janë përpjekja e fundit e mjeruar e atyre që afati ju ka skaduar moti, ndërsa me 19 Nëntor do të kuptojnë që qytetarët e komunës së Gjakovës janë të përcaktuar kah e ardhmja dhe zhvillimi dhe jo nga e kaluara dhe degradimi”, tha ndër të tjera kryetarja Mimoza Kusari Lila.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 19:25  | T.E. | 385 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi në Tetovë: 25-vjeçari i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga çatia e shtëpisë (Foto)
Harrojini dhimbjet e shpinës dhe nyjeve me këtë recetë
Mihrije Braha votoi, po a e dini me çfarë veshje shkoi atje? (Foto)
Gruevski: Do të kthehen të gjitha përmendoret të cilat do të rrënohen ose dislokohen
Bleona e shtrirë në shtrat, por ja kush është pranë saj (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.