BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
Dy vjetori i sulmeve terroriste në Francë,Brigitte Macron s’mund t’i ndalë lotët
1-550.jpg

Ditën e sotme Franca përkujton dyvjetorin sulmeve terroriste. Terroristët sulmuan stadiumin gjatë momentit që zhvillohej koncertit muzikor.

Në ceremoni Macron është shoqëruar nga bashkëshortja e tij Brigitte. Bashkëshortja shfaqet duke lotuar për tragjedinë që ndodhi dy vite më parë, ku humbën jetën 130 persona.

Sulmi u organizua nga katër terroristë në stadiumin e futbollit “Stade de France”, gjatë momentit që zhvillohej koncerti muzikor. Terroristët sulmuan pa mëshirë njerëzit që ndodheshin brenda stadiumit, kjo shënoj ngjarjen më të rëndë në historinë e sulmeve terroriste.

Për herë të parë si president, Emmanuel Macron do të drejtoj përkujtimin në nder të viktimave nga terrorizmi.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 20:29  | T.E. | 425 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.