BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
Protesta në Amerikë për abuzimet seksuale të ndodhura në Hollywood
me-too-march.jpg

Kohët e fundit një lum akuzash kanë ndodhur në Hollywood nga aktorë të ndryshëm të cilët akuzohen për abuzime seksuale. Përdhunime dhe ngacmime seksuale po raportohet pothuajse çdo ditë.

Frymëzuar nga fushata #MeToo, në mbështetjeve të femrave dhe meshkujve që janë ngacmuar apo abuzuar seksualisht, mijëra njerëz u mblodhën në “Dolby Theatre”. Në #MeToo, femrat marshonin në shenjë proteste duke treguar edhe historitë e tyre personale të abuzimit, si edhe mbështetjen për personat që kanë provuar ndjesinë e tmerrshme.

Marshimi filloi në zemër të Hollywood, aty ku edhe u nisën akuzat ndaj producentevë më të mëdhenj apo aktorëve të famshëm, dhe më pas vazhduan rreth 1 kilometra në Sunset Boulevard, ku u ngrit edhe podiumi ku u mbajtën fjalimet nga njerëzit duke përfshirë akuzat ndaj producentit Harvey Weinstein.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 20:41  | T.E. | 484 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.