Deklarata e eurokomisarit Han për gjuhën shqipe jo diplomatike, barazia gjuhësore një..
Sela: Ministri i Shëndetësisë duhet ti takojë Aleancës
VMRO 50, LSDM 5 dhe Besa me 2 amandamente për ligjin e gjuhëve
Për 10-vjetorin e ITSHKSH-së promovohet pulla me portretin e Faik Konicës
Isufi: Disa deputetë me prapavijë politike nuk ishin të interesuar të na lënë të flasim me fakte
florim-780x439-640x300.jpg

Anëtari i Komisionit për rishikimin e Kufirit me Malin e Zi, Florim Isufi ka folur për mbledhjen që pati sot komisioni me disa nga deputetët e për të cilët u ankua se nuk e lanë të shpalosin të gjeturat e tyre.

Dita e sotme ishte rezervuar për të gjeturat e Shpejtim Bullqit me ekip të tij, të cilët morë pjesë në mbledhjen para komisionit parlamentar për Integrime Evropiane. Florim Isufi, bashkëpunëtori i Bulliqit, thotë se nuk patën hapësirë që sot të flasin për të të gjeturat e tyre.

Isufi i ka thënë Fidan Jupollit se anëtarët e komisionin për rishikim të kufirir po pengoheshin dhe po iu ndërpritej fjala, sa herë që donin të tregonin faktet e gjetura.

Anëtari i komisionit, ndër të tjera ka edhe për kohën kur ekipi do të dalë me raport final për të gjitha dokumentacionet. Isufi beson se brenda 2018’ës do të dalin me rezultate.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 20:45  | T.E. | 449 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi në Tetovë: 25-vjeçari i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga çatia e shtëpisë (Foto)
Harrojini dhimbjet e shpinës dhe nyjeve me këtë recetë
Mihrije Braha votoi, po a e dini me çfarë veshje shkoi atje? (Foto)
Gruevski: Do të kthehen të gjitha përmendoret të cilat do të rrënohen ose dislokohen
Bleona e shtrirë në shtrat, por ja kush është pranë saj (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.