Ja si është zgjidhur skandali mes Maqedonisë dhe Serbisë për agjentin serb
« Ruzhin për Zhurnal » Hap i guximshëm i Zaevit për të vizituar Beogradin, Vuçiç më herët simpati të hapur p..
Deputetët të shtunën në punë, Xhaferi cakton seancë për Kryeprokurorin e ri
Osmani: Nimic në dhjetor me një propozim të ri për emrin, ashtu janë pritjet
Atentati ndaj Azem Vllasit, rasti po hetohet nga Shqipëria e Zvicrra
azem-vllasi-640x300.jpg

Po bëhen gati 8- muaj që kur në banesën e tij me armë zjarri është sulmuar avokati i njohur, Azem Vllasi.

Për rastin në fjalë, prokuroria edhe më tej po vazhdon hetimet duke bashkëpunuar edhe me shërbimin informativ të Shqipërisë dhe atij të Zvicrës.

I dëmturi në këtë rast, thotë se janë duke u sqaruar disa detaje lidhur me organizën “Syri i popullit”, e cila kishte pëe qëllim t’i vriste 20-të shqiptarë.

“Deri më tani kanë dalë të jenë të përfshirë 6-7 persona. Janë edhe më tej duke u zhvilluar hetimet, janë duke u sqaruar detajet lidhur me atë organizatën terroriste “Syri i popullit”. Është duke u bashkëpunuar me shërbimin e Shqipërisë dhe atë të Zvicrës. Ende nuk ka rezultate definiztive dhe se hetuesia nuk ka mbërri ende në fazën që me ngrit aktakuzë”, ka theksuar Vllasi për Indeksonline.

Vllasi nuk e mohon e as nuk e pohon përfshirjen e ndonjë shtetasi të Shqipërisë në këtë rast.

“Nuk di, e di që deri tash janë 6-7 të dyshuar. Shërbimet informative janë të përfshira sepse po supozohet se kjo organizatë i ka disa njerëz të huajë e disa të Shqipërisë e që janë me seli në Zvicër. Për rezultate konkrete unë tash për tash nuk di asgjë më shumë edhe pse jam palë e dëmtuar. “, ka thënë ai më tej.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 21:20  | T.E. | 1,235 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Harrojini dhimbjet e shpinës dhe nyjeve me këtë recetë
Deklarata e eurokomisarit Han për gjuhën shqipe jo diplomatike, barazia gjuhësore një ndër shtyllat kryesore të demokracisë
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.