Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
« INSIDE » “Ku është shtabi i xhihadistëve në Maqedoni?”
Zaev: Qytetarët do të marrin përgjigje për “Sopotin”, “Monstrën”, “Lagjen e Trimave, ..
« Analistët » "Tvrdokornat" të revoltuar ndaj VMRO-së sepse kjo parti nuk formoi Qeverinë
Shqiptarët festojnë, fiton edhe Kosova
ksooooova.jpg
Loading...

Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren ndërkombëtare.

 

Kosova ka arritur ta marr një fitore të madhe në fund ndaj Letonisë në trilerin e shtatë golave në stadiumin Adem Jashari të Mitrovicës.

 

Goli i parë i ndeshjes erdhi nga mysafirët dhe u shënua në minutën e 11-të me anë të mesfushorit Glebs Kluskins.

 

Megjithatë, gëzimi i letonezëve zgjati vetëm dy minuta, pasi në minutën e 13-të ishte mbrojtësi Amir Rrahamani, i cili shënoi me kokë për 1-1 pas asistimit të Bernard Berishës.

 

Mysafirët arritën përsëri të kalojnë në epërsi në minutën e 30-të me anë të sulmuesit Valerijs Sabala, i cili shënoi për 2-1 pas gabimit të Samir Ujkanit.

 

Deri në fund të pjesës, Kosova arriti të bëjë trysni edhe më shumë dhe të gjej golin e barazimit në minutën e fundit, pasi Vedat Muriqi shënoi me kokë për 2-2 pas harkimit të saktë nga këndi të Besar Halimit.

 

Pjesa e dytë nisi më mirë për Kosovën, por përsëri ishin mysafirët që shënuan të parët.

 

Ishte mesfushori Glebs Kluskins që shënoi golin e dytë personal, ku pas një goditje të fortë nga distanca në minutën e 59-të shënoi për 3-2.

 

Në vazhdim të ndeshjes, trajneri Muharrem Sahiti bëri disa ndryshime duke iu jap hapësirë lojtarëve të rinj si Lirim Kastrati, Suad Sahiti dhe portierit Bledar Hajdini.

 

Loja e Kosovës ndryshoi paksa duke bëri disa sulme të vazhdueshme, por goli i barazimit erdhi me fat vetëm në minutën e 85-të për 3-3.

 

Ishte Elbasan Rashani, i cili u godit me top në shpinë nga një mbrojtës i Letonisë dhe topi përfundoi pas shpinës së portierit.

 

Kur pritej që ndeshja të përfundonte ishte mesfushori Besar Halimi, i cili shënoi për 4-3 dhe kështu pas 90 minutave ndeshja përfundoi me fitoren e Kosovës me rezultat 4-3.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 21:41  | Z.H. | 1,168 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
Bexheti: Peshorja e Taravarit është më e saktë në zgjedhje
« Video » Pas 6 vitesh, Ramkovski gjenë A1 në një katrahurë të vërtetë
« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks në Ballkan që ka njohur Kosovën
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.