Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
« INSIDE » “Ku është shtabi i xhihadistëve në Maqedoni?”
Zaev: Qytetarët do të marrin përgjigje për “Sopotin”, “Monstrën”, “Lagjen e Trimave, ..
« Analistët » "Tvrdokornat" të revoltuar ndaj VMRO-së sepse kjo parti nuk formoi Qeverinë
Mogherini: BE nuk do të ndërhyjë në punët e brendshme të Libisë
mogherini-735x400.jpg

Shefja e politikës të jashtme e BE-së, Federica Mogherini, tha të hënën se BE nuk do të ndërhyjë në punët e brendshme të Libanit.

 

Gjatë një konference për shtyp pas një takimi në Bruksel, Mogherini i ka bërë thirrje kryeministrit Hariri që të kthehet në Liban, transmeton portali arbresh.info

 

“Ne i bëjmë thirrje forcave politike që të përqendrohet në Liban dhe se kryeministri Hariri të kthehet në vendin e tij”, tha ajo.

 

Gjatë javës së kaluar, Hariri ka njoftuar dorëheqjen e tij nga një televizion në Arabinë Saudite.

 

Mogherini gjithashtu tha se të gjitha partitë politike në Liban duhet të punojnë së bashku.

 

Dorëheqja e Haririt, e cila ende nuk është miratuar nga presidenti libanez Michel Aoun,e cila  erdhi mes tensioneve midis Arabisë Saudite dhe Iranit.

Hariri u caktua kryeministër në fund të vitit të kaluar. Para dorëheqjes së tij të 4 nëntorit, ai udhëhoqi një qeveri 30-anëtarëshe që përfshinte Hezbollahun.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 22:04  | T.E. | 401 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
Bexheti: Peshorja e Taravarit është më e saktë në zgjedhje
« Video » Pas 6 vitesh, Ramkovski gjenë A1 në një katrahurë të vërtetë
« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks në Ballkan që ka njohur Kosovën
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.