Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
« INSIDE » “Ku është shtabi i xhihadistëve në Maqedoni?”
Zaev: Qytetarët do të marrin përgjigje për “Sopotin”, “Monstrën”, “Lagjen e Trimave, ..
« Analistët » "Tvrdokornat" të revoltuar ndaj VMRO-së sepse kjo parti nuk formoi Qeverinë
Chelsea favoriti kryesor për Vidalin, Bayerni i ka vendosur tanimë çmimin kilianit
GettyImages-868698884-780x439.jpg
Loading...

Bayern Munich duket se nuk e ka ndërmend ta mbajë edhe më gjatë Arturo Vidalin në klub.

 

Mesfushori kilian është bërë ndër më të kërkuarit në tregun e transferimeve nga skuadrat e mëdha.

 

Chelsea, Inter dhe Paris Saint Germain janë tri skuadrat që po këmbëngulin për transferimin e kilianit.

 

Por e përditshmja gjermane ‘Sport Bild’ ka raportuar se Bayerni tani ka vendosur për shitjen e lojtarit.

 

Kampioni aktual i Gjermanisë i ka vendosur edhe çmimin e largimit që është 60 milionë euro.

 

Vidal pritet të largohet nga Bayerni pas më shumë se dy vite qëndrim në Munich (Foto/Getty Images)

 

30-vjeçari pritet që të kompletoj largimin në janar nga Bayerni dhe Chelsea mbetët favoriti kryesor për të nënshkruar me të me trajnerin Antonio Conte që po këmbëngul të ribashkohet me Vidalin.

 

Gjithsesi Bayerni po mendon tani për zëvendësimin e lojtarit dhe ai pritet të jetë gjermani Leon Goretzka.

 

Vidal iu bashkua Bayernit në verën e vitit 2015 nga kampionët e Italisë, Juventus.

Kontrata aktuale e mesfushorit kilian me Bayermin skadon në qershor të vitit 2019.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 09:11  | Xh.I. | 377 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
Bexheti: Peshorja e Taravarit është më e saktë në zgjedhje
« Video » Pas 6 vitesh, Ramkovski gjenë A1 në një katrahurë të vërtetë
« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks në Ballkan që ka njohur Kosovën
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.