BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
Në Serbi mbahet takimi i dytë rreth dialogut për Kosovën
dialogu_2.jpg

Beograd, 13 nëntor - Një tryezë e dytë brenda kornizës së dialogut të brendshëm për Kosovën do të mbahet sot në Pallatin e Serbisë.

 

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Zhvillimit Teknologjik, Mladen Sharçeviq dhe drejtori itë ashtuquajturës Zyre serbe për Kosovën, Marko Gjuriq do të marrin pjesë në tryezën e rrumbullakët të Institutit të Shkencave Sociale dhe Humanistike në Serbi, transmeton Klan Kosova.

 

I iniciuar nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq në fund të tetorit ka filluar ky dialog rreth Kosovës me një takim të Grupit Punues i cili u mblodh për të dëgjuar mendime dhe ide rreth Kosovës, transmeton Klan Kosova

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 09:27  | Z.H. | 459 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.