BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
NBA, “fluturojnë” Rockets, Paul George 37 pikë në suksesin e Thunder
thunder.jpg
Loading...

Houston Rockets arrin një fitore bindëse 95 – 118 në parketin e Indiana Pacers, duke forcuar pozitat në krye të Konferencës së Perëndimit me 11 suksese dhe vetëm 3 disfata në 14 ndeshjet e para të sezonit të rregullt. Në “Bankers Life Fieldhouse” skuadra e drejtuar Mike D’Antoni praktikisht e siguroi futoren që në periodën e pare, të cilën e mbylli me 17 pikë avatazh, 18 – 35, duke realizuar thuasje dyfishin e pikëve të kundërshtarit. James Harden edhe në këtë përballje ishte inspiruesi i Rockets me 26 pikë, 15 asist dhe 5 rikuperime, ndërsa për vendasit spikati Oladipo me 28 pikë, 2 asist dhe 4 topa të kontrolluar nën tabelë. Për Pacers, që po zhvillojnë një sezon me shumë luhatje, kjo ishte humbja e tetë në total, e katërta vetëm në 5 takimet e fundit.

 

112 – 99 triumfoi Oklahoma City Thunder në “Energy Arena” ndaj Dallas Mavericks, që mbetet skuadra më e dobët e këtij fillsezoni në Konferencën e Perëndimit. Për t’i dhënë suksesin e dytë radhazi dhe të gjashtin në total Oklahomas menduan Paul George dhe Russell Wesbrook, që realizuan respekitvisht 37 dhe 26 pikë. Për Dallasin, statistikat më të mira i përkasin Barnes, që shënoi 22 pikë, dha 1 asist dhe kontrolloi 13 topa nën tabelë. Më herët Detroit Pistons mposhti 112 – 103 Miami Heat, ndërsa Boston Celtics kaloi me vetëm një pikë diferencë Toronto Raptors 95 – 94, për suksesin e 12-të sezonal.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 09:46  | Z.H. | 253 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.