BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
Komisioni Evropian përgatit gjobën e dytë për Google
KOM_7.jpg
Loading...

Bashkimi Evropian po përgatitet të gjobisë Google për perandorinë multi miliardëshe të reklamimit ndërsa hetimet ndaj Android u shtynë për vitin e ardhshëm.

Komisionerja për konkurrencën Margaret Vestager pritet të dalë me një deklaratë e cila do të godasë me një tjetër penalitet këtë herë lidhur me Adsene ndërsa na ndajnë vetëm pak javë nga debutimi.

Kjo do të ishte gjoba e dytë brenda një viti pasi Google u urdhërua të paguante 2.4 miliard Euro në Qershor për abuzime me motorin e kërkimit dhe favorizimin e shërbimit të saj të blerjeve online.

Ndërsa penaliteti i dhënë në Qershor ishte një rekord dhënë nga Komisioni Evropian, ai është vetëm i pari i tre hetimeve të hapura ndaj Google.

Vitin e kaluar Komisioni nisi hetimet ndaj Android dhe Adsene. Në të dy tregjet Google ka pozita dominuese.

Pritej që Komisioni të jepte një vendim për Androd-in këtë vit por u shty për vitin e ardhshëm. /PCWorld Albanian

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 09:53  | L.E. | 396 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.