BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
Barzagli: Italia duhet të jetë e bashkuar
GettyImages-872644586-e1510559262762-780x439.jpg
Loading...

Andrea Barzagli i ka bërë thirrje tifozëve që të bashkohen për ndeshjen e play-offit ndaj Suedisë.

Takimi i parë u fitua nga suedezët me rezultat 1-0, por me një atmosferë të madhe në San Siro mbrojtësi italian beson të përmbysja.

“Duhen vepra dhe jo fjalë në këtë momente. Na duhet një paraqitje e mirë për të përmbysur rezultatin, por ky është objektiv i të gjithëve. Duhet të jemi vigjilent dhe të tregojmë vendosmëri”.

“Është pjesë e sportit që njerëzit të diskutojnë taktikat dhe formacionet, por në fund vendos vetëm trajneri”.

“Duhet të gjithë ne të jemi në një faqe, të gjithë në Itali të bashkuar pasi në fund të ditës të gjithë dëshirojmë të shkojmë në Kupën e Botës në Rusi. Bashkimi është vendimtar”, ka thënë Barzagli për Rai Sport.

Golin e vetëm në ndeshjen e parë e shënoi Jakob Johansson.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 09:06  | Xh.I. | 394 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.