BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
Qualcomm nënshkruan marrëveshje me Oppon, Vivon dhe Xiaomin
qq_10.jpg
Loading...

Kompania e njohur amerikane e procesorëve, Qualcomm, njofton se ka nënshkruar një marrëveshje të re me gjigantët kinez të smartfonëve – Oppo, Vivo dhe Xiaomi.

Detajet e marrëveshjes ende nuk janë zbuluar, por raportohet se kjo marrëveshje është 12 miliadëshe dhe u arrit gjatë vizitës shtetërore të presidentit Trump në Pekin, transmeton Koha.net.

Duket se do të shohim më shumë procesorë Snapdragon në smartfonët e ardhshëm të Oppos, Vivos dhe Xiaomit, gjë që nënkupton se MediaTek do të ketë vështirësi në shitjen e procesorëve të saj Helio, veçanërisht duke pasur parasysh dështimin e fundit me procesorin e avancuar Helio X30 i cili po përdoret nga vetëm një kompani.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.11.2017, 10:15  | L.E. | 319 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.