BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
Facebook Stories shkrihet në Messenger Day
fb_35.jpg
Loading...

Replikat ndaj historive do të dërgohen përmes Messenger. Megjithatë rrjeti social ka edhe diçka për të shtuar: Stories for Events.

Ndryshime të mëdha priten në Facebook Stories. Sipas TechCrunch jo vetëm që historitë e Messenger dhe Facebook do të shkrihen në një të vetme, por gjithashtu do të tërhiqet shërbimi Direct.

Më përpara postimet që fshiheshin përpara 24 orësh ishin më vehte në Messenger dhe Facebook. Tashmë Facebook Stories do të jenë të sinkronizuara në të dy platformat edhe pse filtrat e kamerës ngelen të ndara.

Replikat ndaj historive do të dërgohen përmes Messenger. Megjithatë rrjeti social ka edhe diçka për të shtuar: Stories for Events.

Kjo veçori e re do të lejojë përdorues të kontribuojnë kolektivisht tek një histori që mund të jetë një event ndërsa kontributet moderohen nga administratorët e eventit.

Gjithashtu ekzistojnë edhe disa ndryshime të vogla kryesisht në apektin e privatësisë. Përdoruesit mund të ndalojnë shikimin e historive për disa persona të caktuar.

Të gjitha ndryshimet e larpërmendura vinë në një kohë kur rrjeti social kërkon të mësojë se çfarë nuk funksionon me historitë e Facebook të cilat nuk po adoptohen si ato të Instagram apo WhatsApp.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.11.2017, 10:16  | L.E. | 276 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.