BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
VMRO-DPMNE: Zaev për gjashtë muaj nuk ndërmorri asgjë për uljen e ndotjes së ajrit
vmro-dpmne-zgrada1_3.jpg

Shkup, 14 nëntor - Sipas VMRO, spitalet janë të mbushura nga sëmundjet e frymarrjes, si pasojë e ajrit të ndotur kurse këtë po e ndjejnë më shumë fëmijët dhe të rriturit, kurse si shpëtim për të është mbyllja nëpër shtëpi, transmeton Zhurnal.

“Në Tetovë mbërmë grimcat PM10 varionin deri më 120 mg/m3, kurse në Karposh 106 mg/m3 kurse në Kavadar 101 mg/m3 kjo është rezultati nga Njësitë matëse të Ministrisë së Ambientit Jetësor dhe Planifikim Hapësinor. Ndërsa qytete të tëra po ngulfaten me ajër të ndotur, kurse premtimet e LSD pësuan fijasko”, thuhet në kumtesën e sotme të VMRO-DPMNE-së.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.11.2017, 10:26  | I.XH | 426 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.