Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
« INSIDE » “Ku është shtabi i xhihadistëve në Maqedoni?”
Zaev: Qytetarët do të marrin përgjigje për “Sopotin”, “Monstrën”, “Lagjen e Trimave, ..
« Analistët » "Tvrdokornat" të revoltuar ndaj VMRO-së sepse kjo parti nuk formoi Qeverinë
Pakistan: Janë vrarë tetë militantë dhe dy ushtarë
auto_921C2AE0-58C5-4FE9-A09C-02162ADFC5F4_w1023_r1_s1510648252.jpg

Së paku tetë militantë janë vrarë dhe dy ushtarë pakistanezë, gjatë përleshjeve përgjatë kufirit me Afganistanin, ka njoftuar mbrëmë ushtria e Pakistanit.

 

“Terroristët nga ana e Afganistanit janë përpjekur t’i sulmojnë postblloqet pakistaneze” përgjatë kufirit në Bajaur, në rajonin fisnor në veriperëndim të Pakistanit, thuhet në njoftimin e ushtrisë pakistaneze. Në njoftim theksohet se janë vrarë tetë ose dhjetë sulmues. Janë vrarë, po ashtu, dy ushtarë të Pakistanit, ndërsa katër të tjerë janë plagosur.

 

Raportohet se sulmi kishte ndodhur mbrëmë.

 

Ushtria pakistaneze konstatoi se dështimi i Afganistanit për ta kontrolluar pjesën e vet të kufirit, po u mundëson “terroristëve” që të ndërmarrin sulme të këtilla.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.11.2017, 12:13  | Z.H. | 432 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
Bexheti: Peshorja e Taravarit është më e saktë në zgjedhje
« Video » Pas 6 vitesh, Ramkovski gjenë A1 në një katrahurë të vërtetë
« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks në Ballkan që ka njohur Kosovën
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.