Gratë-Të pasionuara pas purove (VIDEO)
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
Kontrolle të rrepta për policinë e burgjeve, në procedur ndryshime ligjore
Ruskovska: Çavkov ende nuk është thirrur për tu marë në pyetje
Mitko-Cavkov-int183-2_1.jpg

Shkup, 14 nëntor - Mitko Çavkov ende nuk ka marrë ftesë nga Prokuroria për krim të organizuar që të jepë deklaratë, për “ të enjten e përgjakshme” e cila ndodhi më 27 Prill në Parlament. Në pyetjen e “Fokusit” dërguar deri tek prokurorja Vilma Ruskovska, ajo u përgjigj se Çavkov, në kohën kur ndodhi dhuna në Parlament ishte drejtor në Byronë për Siguri Publike dhe shef i Shtabit Operativ, ende nuk ka dhënë deklaratë, transmeton Zhurnal.

 

Për dallim nga Çavkovi, ish ministri i atëhershëm i Punëve të Brendshme Agim Nuhiu, është paraqitur në prokurori.

 

Për 27 Prill të gjithë të dëmtuarit janë ndëgjuar, kurse dhe dëshmitarë, duke e përfshirë edhe Agim Nuhiun, kurse Çavkovi jo, ishte përgjigj’ja që e morëm nga prokurorja Ruskovska.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.11.2017, 12:19  | I.XH | 826 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
« Lajmi i fundit » Të shtëna me armë në Çair, vritet një person e plagoset një tjetër
Mblidhet kryesia qendrore e Aleancës për Shqiptarët
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.