Gratë-Të pasionuara pas purove (VIDEO)
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
Kontrolle të rrepta për policinë e burgjeve, në procedur ndryshime ligjore
PSP i dorëzoi mbrojtjes faktet për rastin "Trust"
133951742_2.jpg

Shkup, 14 nëntor - Prokuroria Speciale Publike sot  në sallën e gjyqit në Gjykatën Penale ia dorëzoi mbrojtjes faktet për rastin "Trust" dhe pas kësaj gjyqtarja Lidija Trajkovska Zimbovska nuk lejoi anulimin e sërishëm të seancës gjyqësore. 

Avokatët, paraprakisht, u ankuan se nuk u janë dhënë të gjitha dëshmitë për shqyrtim, për të cilën arsye u anulua edhe seanca paraprake më 7 nëntor.

Në gjykim prezent është edhe i akuzuari i parë në rastin "Trust", Sead Koçan. Të akuzuar janë edhe dy persona të tjerë fizik dhe tre juridik, në mesin e të cilëve drejtuesit e kompanive "Transmet", "Sileks" dhe "Vato" SHPKNJP nga Studeniçani për pjesëmarrje në një tender të Centraleve të Maqedonisë.  

Sipas aktakuzës, të dyshuarit me dokumente të falsifikuara kanë kurdisur tenderë në ELEM në vlerë prej 17-të milionë eurosh.

Lënda siç publikoi PSP-ja, është formuar në bazë të tri bisedave të përgjuara, prej të cilave dy të papublikuara në opinion prej 3.8.2011 dhe 6.10.2011.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.11.2017, 12:56  | Z.H. | 878 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
« Lajmi i fundit » Të shtëna me armë në Çair, vritet një person e plagoset një tjetër
Mblidhet kryesia qendrore e Aleancës për Shqiptarët
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.