BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
Tavecchio: Jemi të hidhëruar, do bëjmë një analizë të thellë për një zgjidhje
GettyImages-862420646-e1510664988103-780x439.jpg
Loading...

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Carlo Tavecchio, ka thënë se është i hidhëruar pas dështimit të përfaqësueses italiane, për të shkuar në “Rusi 2018”.

Sigurisht që çështja e parë që i duhen dhënë zgjidhje mbetet ajo e trajnerit.

Në tavolinë është dorëheqja e Giampiero Venturas, e kërkuar njëzëri nga opinioni sportiv në Itali.

“Jemi thellësisht të hidhëruar dhe të zhgënjyer për mungesën e kualifikimit në Botëror”.

“Është një zhgënjim sportiv që kërkon një zgjidhje, ndaj do të zhvillojmë një mbledhje me të gjithë anëtarët e federatës, për të bërë një analizë të thellë dhe për të vendosur për të ardhmen”, ka thënë Tavecchio.

Italia pas 60 viteve nuk merr pjesë në një Kampionat Botëror dhe kjo është një humbje e madhe për tifozët e futbollit.

Emri më i përfolur për të zëvendësuar Venturën është Carlo Ancelotti.

Por, emra tjerë janë edhe Roberto Mancini, Antonio Conte e Massimiliano Allegri /SS/

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.11.2017, 14:27  | Xh.I. | 328 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.