Deklarata e eurokomisarit Han për gjuhën shqipe jo diplomatike, barazia gjuhësore një..
Sela: Ministri i Shëndetësisë duhet ti takojë Aleancës
VMRO 50, LSDM 5 dhe Besa me 2 amandamente për ligjin e gjuhëve
Për 10-vjetorin e ITSHKSH-së promovohet pulla me portretin e Faik Konicës
Mbulohet "Gylsereni", ja sa bukur duket me shami! (Foto)
gyls_5.jpg
Loading...

Nurgul Yesilcay, është ndër aktoret më të njohura dhe më të dashura veçanërisht për audiencën shqiptare, shkruan Kosovarja.

Fillimet e saja datonin vite më parë, mirëpo roli protagonist që e bëri të famshme aktoren, ishte ai në serinë “Dashuri dhe ndëshkim”.

Angazhimet e saja në fushën e aktrimit nuk patën të ndalur, aq sa këtë serial kaq të dashur e pasoi i radhës i cili theu rekorde shikueshmërie në ekranet shqiptare.

“Fate të Kryqëzuara”, ishte seriali në të cilin po ashtu Nurgul, gëzonte rolin kryesor, e që sot, e njohin pikërisht përmes tij si “Gylseren”.

Skenat nudo të aktores turke, nuk munguan kohë më parë, ani pse me bindje u mendua se nuk do të pranonte realizimin e tyre, por që doli e kundërta.

E tani, përmes këtij imazhi del të jetë më e mbuluar se asnjëherë, teksa shamia po I shton akoma më tepër hiret e saj, me ç’rast Nurgul i është përshtatur stinës së bukur të vjeshtës.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.11.2017, 14:30  | L.E. | 3,247 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi në Tetovë: 25-vjeçari i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga çatia e shtëpisë (Foto)
Harrojini dhimbjet e shpinës dhe nyjeve me këtë recetë
Mihrije Braha votoi, po a e dini me çfarë veshje shkoi atje? (Foto)
Gruevski: Do të kthehen të gjitha përmendoret të cilat do të rrënohen ose dislokohen
Bleona e shtrirë në shtrat, por ja kush është pranë saj (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.