Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
« INSIDE » “Ku është shtabi i xhihadistëve në Maqedoni?”
Zaev: Qytetarët do të marrin përgjigje për “Sopotin”, “Monstrën”, “Lagjen e Trimave, ..
« Analistët » "Tvrdokornat" të revoltuar ndaj VMRO-së sepse kjo parti nuk formoi Qeverinë
Eurointegrimet dhe prioritetet për hyrje në NATO në seancën qeveritare
133107524_1.jpg

Shkup, 14 nëntor - Gjendja dhe përparimi në procesin e integrimit euroatlantik, shfrytëzimi dhe implementimi i fondeve të BE-së dhe statusi i realizimit të prioriteteve për hyrje në NATO është një prej pikave të cilat do të shqyrtohen në seancën e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë të caktuar për nesër pasdite.

Siç kumtuan nga shërbimi qeveritar për media, në seancë do të jetë edhe propozim-ligji për ratifikimin e Marrëveshjes midis Qeverisë së Republikës së Maqedonisë dhe Këshillit të ministrave të BeH-së për njohje të përbashkët të lejeve të qarkullimit, informacionet për modelet për avancimin e funksionimit të projektit "Hapje e Kuzhinave popullore", si dhe për vijimin e aktiviteteve lidhur me librat nga projekti për përkthim dhe botim të 50 librave universitare të cilat do të përdoren në 10 universitetet e para të radhitura në pajtim me Listën e Shangait për vitin 2015.

Ministrat në seancë do ta shqyrtojnë edhe informacionin në lidhje me nevojën nga arritja e Aneksit ndaj Marrëveshjes për ndarjen e ndihmës shtetërore të arritur me Qeverinë e Republikës së Maqedonisë dhe kompaninë shfrytëzuese të ZZHTI Shtip "Xhonson Kontrolls SHPKNJP Shtip".

Ministrat, në kuadër të seancës, theksohet, do ta shqyrtojnë edhe informacionin për ndryshim dhe plotësim të Marrëveshjes midis Qeverisë së Republikës së Maqedonisë dhe Komisionit Evropian për financim në lidhje me Programin shumëvjeçar operativ "Zhvillimi rajonal".

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.11.2017, 19:24  | T.E. | 532 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
Bexheti: Peshorja e Taravarit është më e saktë në zgjedhje
« Video » Pas 6 vitesh, Ramkovski gjenë A1 në një katrahurë të vërtetë
« Raportet e mira Maqedoni - Bullgari » Bullgarët janë aleatë tradicional të shqiptarëve, Bullgaria shteti i vetëm ortodoks në Ballkan që ka njohur Kosovën
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.