BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
Vdes në spital babai që vrau vajzën dhe e varrosi në oborr
58548-640-0-5a09e3257e1f8.jpg

Ditën e hënë ka ndërruar jetë në reanimacionin e QSUT-së i burgosuri 74-vjeçar Brahim Facaj. Ai vuante dënimin për vrasje. Në vitin 2006 emri i tij tronditi opinionin publik pasi u zbulua se së bashku me të shoqen, Nurijen, kishin vrarë vajzën e tyre në vitin 1996, dhe e kishin varrosur në oborrin e shtëpisë. Gjykata e Shkodrës e shpalli fajtor çiftin nga fshati Drisht i komunës Postrribë në Shkodër për veprën penale , “vrasje me paramendim të kryer në bashkëpunim” dhe “fshehje të krimit”.

 

Për babanë e viktimës, Brahim Facaj, gjykata vendosi 25 vjet burg, ndërsa për bashkëshorten e tij, njerka e viktimës vendosi 15 vjet burgim. Autori tha se e vrau vajzën 19 vjeçare për çështje nderi. Sipas tij ajo ishte larguar nga shtëpia kohë më parë dhe ishte kthyer më pas me një fëmijë me vete. Ai tha se nuk e duronte dot turpin në fshat. Pas ekzekutimit të vajzës, ai bashkë me të shoqen bënë denoncim duke e konsideruar 19-vjeçaren të zhdukur./lapsi.al

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.11.2017, 09:11  | Z.H. | 397 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.