BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
Shtëpia botuese "Shkupi" në bashkëpunim me shoqatën kulturore "Migjeni" nga Suedia organizuan debat kulturor (Foto)
BALLINA_31.jpg
Loading...

Shtëpia botuese SHKUPI nga Shkupi në bashkëpunim me Shoqatën kulturore MIGJENI nga Suedia, në kuadër të ditëve të letërsisë suedeze në Shkup organizoi debat kulturor me temë: “Përkthimet letrare si njohje e ndërsjellë kulturore”, me theks të veçantë të përvojave shqiptaro-suedeze, transmeton Zhurnal. 

Kjo ngjarje është realizuar më 03 nëntor në objektin e universitetit “Nëna Terezë” në Shkup.

Në këtë debat folën autoret suedeze: Anna Anna Holmström Degermanman, Britta Stenberg, Kristin Bjarnadottur, Anna Mattssonon, Rrahim Ganiu Ganiu Hamit Gurguri, Daim Ilazi, Bahti Latifi, Sami Sherifi Sherifi, Emine Hoti, Sokol Demaku Demaku etj. Debati është udhëhequr nga Sokol Demaku. 

Gjatë debatit u recituan edhe poezi dhe një këngë burimore nga rapsodi Tahir Seferi.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.11.2017, 09:40  | L.E. | 417 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.