Deklarata e eurokomisarit Han për gjuhën shqipe jo diplomatike, barazia gjuhësore një..
Sela: Ministri i Shëndetësisë duhet ti takojë Aleancës
VMRO 50, LSDM 5 dhe Besa me 2 amandamente për ligjin e gjuhëve
Për 10-vjetorin e ITSHKSH-së promovohet pulla me portretin e Faik Konicës
Kjo foto e tregon më së miri se sa shumë ngjajnë Shkurta e Gresa (Foto)
shkurte_33.jpg
Loading...

Shkurte Fejza dhe Gresa Behluli përveç që janë nënë e bijë, ato janë edhe kolege, ngase ushtrojnë të njëjtin profesion, muzikën, dhe cilësohen si dy nga këngëtaret tona më të mirat, shkruan “Kosovarja”. Duket se këngëtaret tona nuk ndahen asnjëherë, ato përveç që jetojnë në të njëjtën shtëpi dhe ndajnë shumë kohë bashkë.

Edhe kur kanë angazhime profesionale i shohim pothuajse çdoherë bashkë. Së fundmi Shkurta dhe Gresa paraqiten nga Strasburgu i Austrisë, ku kanë shkuar që të këndojnë.

Dhe e veçanta e kësaj paraqitje të tyre janë këto dy foto që do i shihni më poshtë, e që vërehet se nënë e bijë kanë pozuar në të njëjtën mënyrë. Ndërsa vërehet dukshëm se Gresa përveç profesionit ka trashëguar nga Shkurta edhe pamjen.

Ndryshe Shkurta dhe Gresa duket se kanë filluar që tani që të këndojnë nëpër Evropë për nderë të festës së flamurit kombëtar.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.11.2017, 09:06  | L.E. | 447 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi në Tetovë: 25-vjeçari i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga çatia e shtëpisë (Foto)
Harrojini dhimbjet e shpinës dhe nyjeve me këtë recetë
Mihrije Braha votoi, po a e dini me çfarë veshje shkoi atje? (Foto)
Gruevski: Do të kthehen të gjitha përmendoret të cilat do të rrënohen ose dislokohen
Bleona e shtrirë në shtrat, por ja kush është pranë saj (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.