Kryeministri dhe ministrat nesër për herë të parë do të përgjigjen në pyetjet e deput..
Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Ventura jep dorëheqje nga Italia
GettyImages-873770424-780x439.jpg
Loading...

Mediat italiane njoftojnë se trajneri Giampiero Ventura ka dhënë dorëheqje pas dështimit të Italisë për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror 2018.

Dështimi i së hënës mbrëma me Suedinë e detyroi Venturan të dorëzojë dorëheqjen e tij pasi Italia u eliminua në një humbje totale prej 1-0, duke rezultuar në mos-paraqitjen e parë në Kupë të Botës që nga viti 1958.

Ish-trajneri i Torinos zëvendësoi Antonio Conte në krye të Azzurrëve pas “Euro 2016” dhe u bë trajneri më e vjetër ndonjëherë në botë, me plot 69-vjeç.

Ventura ka lënë ata vetëm në vend të dytë pas Spanjës, të cilët siguruan kualifikimin direkt nga Grupi G me nëntë fitore dhe një barazim.

Një humbje 3-0 ndaj La Rojas – u kritikua shumë për vendimin e tij për të adoptuar një formacion 4-2-4 dhe pas kësaj humbje u pasua nga një barazim shokues në shtëpi ndaj Maqedonisë.

Kjo e la Italinë në fatin e ndeshjeve të “Play-Off”-it për të provuar të mposhtin Suedinë, por ata nuk arritën të përmbysin një deficit prej 1-0 nga ndeshja e parë.

Si pasojë, nderi i vetëm i madh i Venturas në karrierën e tij 31-vjeçare menaxheriale mbetet titulli i Serie C1 me Lecce gjatë gjithë vitit 1996.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.11.2017, 09:09  | Xh.I. | 563 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Vrasje mes familjes së dhëndrit dhe nuses për emrin e fëmijës
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.