Gratë-Të pasionuara pas purove (VIDEO)
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
Kontrolle të rrepta për policinë e burgjeve, në procedur ndryshime ligjore
Shefi i ushtrisë së Zimbabwe akuzohet për sjellje të trazuar
5-OYnZs0TpmAyHx3LfpQG16oQsCRSbYBgIsVqHLh1W.jpg

Partia në pushtet e Zimbabvesë ka hedhur akuza në drejtim të komandantit të ushtrisë së vendit për veprën sjellje të trazuar, pasi ai pati paralajmëruar për një ndërhyrje të mundshme ushtarake në politikën aktuale.

 

Gjenerali Constantino Chiwenga kishte sfiduar presidentin Robert Mugabe pasi shkarkoi nënkryetarin, transmeton Klan Kosova.

 

Chiëenga deklaroi se ushtria ishte e gatshme të vepronte për t’i dhënë fund spastrimeve brenda partisë Zanu-PF të Mugabe.

 

Partia tha se komentet e gjeneralit ishin “llogaritur për të prishur paqen kombëtare … dhe për të nxitur kryengritjen”.

 

Ndërkaq përmes një deklarate, partia tha se kurrë nuk do t’i dorëzohej kërcënimeve ushtarake dhe se “riafirmon parësinë e politikës mbi armë”.

 

Deklarata u nënshkrua nga SK Moyo, sekretari i informacionit në parti.

 

Mugabe shkarkoi nënkryetarin Emmerson Mnangagwa javën e kaluar, mes një rresht të gjatë.

 

Mnangagwa ishte parë më parë si një trashëgimtar i presidentit 93-vjeçar, por zonja Grace Mugabe qartazi tani është favorite, transmeton Klan Kosova.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.11.2017, 08:59  | Z.H. | 402 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
« Lajmi i fundit » Të shtëna me armë në Çair, vritet një person e plagoset një tjetër
Mblidhet kryesia qendrore e Aleancës për Shqiptarët
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.