Gratë-Të pasionuara pas purove (VIDEO)
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
Kontrolle të rrepta për policinë e burgjeve, në procedur ndryshime ligjore
Amerika nis së shpejti hetimet ndaj Hillary Clinton
auto_661632838-former-us-secretary-of-state-hillary-clinton-speaks.jpg.CROP.promo-xlarge21510729790.jpg

Ministri i Drejtësisë, Jeff Sessions siguroi sot se vendimi për të emëruar apo jo një prokuror special për të hetuar për çështjen e email-eve të Hillary Clinton do të merret sa më shpejt.

 

“Ju mund të jeni të sigurt se ky vendim do të merret pa ndikim politik, në mënyrë korrekte dhe në mënyrën e duhur”, deklaroi Jeff Sessions gjatë një seance dëgjimore në Komisionin për Çështjet gjyqësore në Dhomën e Përfaqësuesve.

 

Disa media amerikane publikuan të hënën një letër të përpiluar nga Ministria e Drejtësisë në adresë të Komisionit të Çështjeve gjyqësore të Dhomës, sipas së cilës disa prokurorë federalë janë aktualisht në proces shqyrtimi rreth mundësisë për të emëruar një prokuror special për t’u fokusuar kryesisht mbi Fondacionin Clinton apo rreth përdorimit nga ana e Hillary Clinton të një serveri privat të postës elektronike të mesazheve në periudhën ku ajo mbante postin e sekretares së Shtetit të Barack Obamës.

 

Presidenti Donald Trump ka kërkuar në mënyrë të përsëritur që ish-kundërshtarja e saj në zgjedhjet presidenciale Hillary Clinton të hetohet nga gjykata dhe ka kritikuar ministrin e Drejtësisë për mosveprim në këtë drejtim.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.11.2017, 09:10  | Z.H. | 590 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
« Lajmi i fundit » Të shtëna me armë në Çair, vritet një person e plagoset një tjetër
Mblidhet kryesia qendrore e Aleancës për Shqiptarët
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.