Deklarata e eurokomisarit Han për gjuhën shqipe jo diplomatike, barazia gjuhësore një..
Sela: Ministri i Shëndetësisë duhet ti takojë Aleancës
VMRO 50, LSDM 5 dhe Besa me 2 amandamente për ligjin e gjuhëve
Për 10-vjetorin e ITSHKSH-së promovohet pulla me portretin e Faik Konicës
BE-ja do të financojë tetë projekte për mbështetjen e reformave të Kapitullit 20
133906208.jpg

Shkup, 15 nëntor - Në suaza të projektit "Përforcim i kapaciteteve dhe mekanizmave për mbështetje të procesit reformues të Kapitullit 20 (YESNetwork +)" financuar nga BE-ja sot në Shkup do të mbahet Info ditë për thirrje për ndarjen e granteve të organizatave të shoqërisë civile.

Për realizimin e projektit janë paraparë mjete në lartësi prej 3.688.866 denarë, apo 60.000 euro. Shuma maksimale për një grant të zbatuar në nivel lokal arrin 307.405 denarë, ndërsa për grant të zbatuar në nivel kombëtar arrin 614.811 denarë. Të paktën tetë projekte do të mbështeten edhe atë katër në nivel lokal dhe katër në nivel kombëtar.

Njëherësh, shtojnë prej atje, do të kontribuohet drejtë rritjes së vetëdijes për rëndësinë e Kapitullit 20 në procesin e inkuadrimit drejtë BE-së. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.11.2017, 09:19  | Z.H. | 514 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi në Tetovë: 25-vjeçari i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga çatia e shtëpisë (Foto)
Harrojini dhimbjet e shpinës dhe nyjeve me këtë recetë
Mihrije Braha votoi, po a e dini me çfarë veshje shkoi atje? (Foto)
Gruevski: Do të kthehen të gjitha përmendoret të cilat do të rrënohen ose dislokohen
Bleona e shtrirë në shtrat, por ja kush është pranë saj (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.