Deklarata e eurokomisarit Han për gjuhën shqipe jo diplomatike, barazia gjuhësore një..
Sela: Ministri i Shëndetësisë duhet ti takojë Aleancës
VMRO 50, LSDM 5 dhe Besa me 2 amandamente për ligjin e gjuhëve
Për 10-vjetorin e ITSHKSH-së promovohet pulla me portretin e Faik Konicës
Në MBPEU do të definohen hollësitë për anlaizë të efektit nga subvencionet
sub_2.jpg

Shkup, 2 nëntor- Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave (MBPEU) dhe përfaqësuesit e BE-së dhe Bankës Botërore sot do t'i saktësojnë hollësitë rreth analizës së subvencioneve, efekti i tyre dhe ndikimi ndaj bujqësisë.

Takimin e paralajmëroi ministri Ljupço Nikollovski, sipas të cilit, me analizë do të përfshihet edhe MBPEU.

Me Delegacionin e BE-së dhe bankës botërore është arritur analizë e thellë të ndikimit të subvencioneve që do të shërbejë për krijimin e politikave të ardhshme. Për atë, informon Nikollovski, njofton MIA, është diskutuar gjatë muajve të kaluar, është kërkuar dhe është marrë ndihmë eksperte nga BE-ja dhe Banka Botërore.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 02.11.2017, 10:13  | L.E. | 384 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi në Tetovë: 25-vjeçari i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga çatia e shtëpisë (Foto)
Harrojini dhimbjet e shpinës dhe nyjeve me këtë recetë
Deklarata e eurokomisarit Han për gjuhën shqipe jo diplomatike, barazia gjuhësore një ndër shtyllat kryesore të demokracisë
Gruevski: Do të kthehen të gjitha përmendoret të cilat do të rrënohen ose dislokohen
A e dini kush ishte në të vërtetë Xheri, nëna e Ledri Vulës?
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.