Gratë-Të pasionuara pas purove (VIDEO)
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
Kontrolle të rrepta për policinë e burgjeve, në procedur ndryshime ligjore
Laboratori i MEPSO-s i pari i certifikuar për testimin e 10-të përbërësve të materialeve izoluese
lab_24.jpg

Shkup, 2 nëntor- Laboratori për testimin e materialeve izoluesen për ndërtim të MEPSO-s  u bë laboratori i parë i certifikuar në vend për testimin e 10-të përbërësve të materialeve izoluese që përdoren në transformatorë dhe ndërprerësit.

Nga kompania sot njoftuan se laboratori ka marrë akreditim në përputhje me standardin ndërkombëtar MKC EN ISO / IEC 17025: 2006 dhe se certifikata u lëshua këtë muaj nga Instituti për Akreditim i Republikës së Maqedonisë.

Laboratori është pjesë e rrjetit të filialit. Operatori i rrjetit transmetues (OPM), si pjesë e MEPSO-s. U krijua në vitin 2000 për testime periodike mbi cilësinë e vajrave izolues (vaj transformator dhe vaj për ndërprerës)

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 02.11.2017, 15:55  | L.E. | 453 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
« Lajmi i fundit » Të shtëna me armë në Çair, vritet një person e plagoset një tjetër
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
Mblidhet kryesia qendrore e Aleancës për Shqiptarët
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.